LE: Jović i Gaćinović za pobedu Frankfurta, preokret i sedam golova u Moskvi - Millennium sport

LE: Jović i Gaćinović za pobedu Frankfurta, preokret i sedam golova u Moskvi

Stefan Cvetković

Odigrano je 11 utakmica u treminu od 18.55. Tri tima su obezbedila prolaz dalje, Marko Nikolić sa Videotonom upisao važnu pobedu, Frankfurt ponovo na srpski pogon, dok je meč večeri odigran u Moskvi između Spartaka i Rendžersa.

Grupa G

U ovoj grupi biće drame do poslednje sekunde. Sva četiri tima se nalaze u samo dva boda. Na dva meča u ovoj grupi viđena su sedam golova – sva sedam u Moskvi između Spartaka i Rendžera.

Meč na "Okritije" stadionu obilovao je autogolovima, preokretima i uzbuđenjima, a na kraju je ruski tim izašao kao pobednik posle preokreta.

Eremenko je autogolom u 5. minutu doveo Rendžers u vođstvo, Melgareho u 22. izjednačuje na 1:1, ali samo pet minuta kasnije Kandeias vraća prednost timu Stivena Džerarda. Konor Goldson, drugim autogolom na meču, izjednačuje na 2:2, ali feštu golova nastavio je Midlton nekoliko minuta pre odmora.

U tim trenucima odbrane nisu postojale.

Međutim, blickrig Spartaka na startu drugog poluvremena i dva gola u samo dva minuta, doneli su preokret i prednost od 4:3 – strelci su bili Adriano u 58. i Hani u 59. minutu.

U drugom meču grupe, odigranom u Beču, izmešu Rapida i Viljareala nije bilo golova.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa H

Luka Jović i Mijat Gaćinović, kao i čitav Ajntraht, nastavili su odličnim partijama.

Nemački tim je slavio na Kipru protiv domaćeg Apolona sa 3:2.

Prednost timu iz Frankfurta, doneo je Luka Jović golom u 17. minutu, kojim je prekinuo post od tri utakmice bez gola. Na dva gola prednosti povisio je sjajni Sebastijan Haler, na asistenciju Mijata Gaćinovića. Haleru je ovo gol na petom vezanom meču. Samo tri minuta kasnije bilo je 3:0, strelac – Mijat Gaćinović.

Naš fudbaler je primio pas na ivicu kaznenog prostora i preciznim udarcem matirao golmana domaćih.

Zelaja je u finišu meča sa dva gola doneo častan poraz domaćinima, a Stendera se drugim žutim kartonom u 81. minutu potrudio da gosti završe meč sa desetoricom.

U drugom meču grupe, Lacio je na "Olimpiku" savladao Marsej sa 2:1.

Prvo poluvreme je obilovala šansama na obe strane, i kada je delovalo da će se bez golova otići na pauzu, na scenu stupa Parolo i donosi prednost italijanskom timu u prvom mintu nadoknade, odličnim udarcem glavom. Korea u 55. povisuje na 2:0, a samo pet minuta kasnije, Sanson koristi grešku igrača Lacija, dodaje do Tovana, ovaj smanjuje na 2:1 i vraća neizvesnost u meč.

Ipak, do promene rezultata nije došlo.

Sergej Milinković-Savić u igru je ušao u 70. minutu.

Lacio i Ajtranht su obezbedili prolaz dalje.

Grupa I

Bešiktaš je vodio do 86. minuta protiv Genka u Belgiji, bio na pragu osvete za poraz od pre dve nedelje, ali je belgijski tim uspeo u finišu meča da dođe do remija.

Pektemek je primio loptu na sredini i odlično uposlio Kvarežmu koji u 16. minutu dovodi turski tim u prednost, a domaći sjajnim udarcem Berga sa 25 metara dolaze do remija.

U drugom meču u Švedskoj, Malmo i Sarpsborg ponovili su rezultat od pre dve nedelje – 1:1.

Gosti su poveli golom Mortensena u 63, izjednačnje Malemu samo četiri minuta kasnije doneo je Antonson.

Grupa J

U grupi J, vodeći tim Sevilja, gostovala je Akhisaru u Turskoj.

Mjuriel je asistirao Nolitu u 12. minutu, koji je svoj tim doveo u vođstvo, a upravo je asisten Luis Mjuriel duplirao prednost u 38. minutu.

Na startu drugog poluvremena, domaćin je smanjio rezultat pogotkom Elvisa Manua u 52. Minutu, a sjajnu igru mogli su da krunišu i izjednačujućim pogotkom – u 56. minutu Gomez je zaradio drugi žuti karton i isključenje, a domaći tim dobio je penal, koji je Vural promašio u 58. minutu.

Domaćin je uspeo da izjednači u 79. minutu preko Ajika i želeo da dođe do prvog boda u Ligi Evrope,ali je Ever Banega golom iz penala pet minuta pre kraja utakmice postigao treći gol za Sevilju i doneo tri boda svojoj ekipi.

U drugom meču ove grupe, Krasnodar je dočekao Standard iz Liježa.

Domaćin je bio favorit, ali nije tako ušao u meč. Karsela-Gonzales doveo je svoju ekipu u vođstvo u 19. minutu.

Krasnodar je izjednačio u 78. minutu golom Magomedova Sulejmanova, a tri minuta kasnije stigao do potpunog preokreta pogotkom Vandersona.

Grupa K

U ovoj grupi imali smo samo jedan meč, pošto je duel Astane i Jabloneca završen ranije danas.

Dinamo je u Kijevu dočekao Ren i slavio rezultatom 3:1 (1:0).

Vodeći gol postigao je Benjamin Verbić u 12. minutu, dok je u 68. Mikolenko duplirao prednost, a Šaparenko u 72. osigurao tri boda. Počasni gol za Francuze postigao je Sibačo u 90. minutu.

Grupa L

Čelsi je gostovao BATE Borisovu i želeo da zadrži maksimalan učinak, u čemu je i uspeo.

Nakon nezanimljivog prvog poluvremena, Olivije Žiru pogodio je u 53. Minutu i doneo pobedu „Plavcima“ koji ostaju ubedljivo prvi sa maksimalnih 12 bodova.